DJI Osmo 360 Adventure Combo - Camera de actiune 8K
Descriere
DJI Osmo 360 Adventure Combo – Filmează TOT. Alege cadrul perfect cand ajungi acasa.
Ai la indemana o singură cameră care surprinde absolut TOTUL în jurul tău, în 8K, iar tu alegi unghiul perfect direct în edit.
DJI Osmo 360 Adventure Combo este camera de acțiune dedicata creatorilor moderni de conținut, care vor clipuri cinematice pentru TikTok, Reels, YouTube Shorts, travel vlog, moto, bike sau outdoor adventures. Fără stres că ai ratat cadrul. Fără cameraman. Fără setup complicat.
Doar filmezi și creezi content care arată ca si cum ar fi fost tras cu o echipă întreagă de producție.
Pachetul Adventure Combo include un Invisible Selfie Stick care creaza efectul de filmare din exterior, din aer, cu stabilizare cinematică și filmare panoramică 8K. Rezultatul este mai dinamic, mai cinematic, mai viral-ready.
DJI Osmo 360 Adventure Combo este una dintre cele mai avansate camere de acțiune 360° lansate de DJI, concepută pentru creatorii care vor filmare panoramică 8K, stabilizare profesională și flexibilitate completă în post-producție.
Camera utilizează senzori duali CMOS 1/1.1” HDR și poate înregistra video 360° la rezoluție 8K până la 50fps, oferind detalii excelente, dynamic range ridicat și performanță foarte bună în low-light. Imagine excelenta si framerate decent.
Pachetul contine si 3 acumulatori alaturi de un charger, care va permit sa filmati timp indelungat, aproape in orice fel de conditii.
Datorită funcției de reframing 360°, poți modifica unghiul camerei după filmare și exporta clipuri verticale pentru TikTok și Instagram Reels, poti obtine cadre ultra-wide cinematice, efecte drone-like. Camera ofera filmare panoramică 8K, slow motion 4K 120fps alaturi de o stabilizare de ultima generatie - HorizonSteady & RockSteady 3.0. Pentru colorizare si color grading avem inclus modul D-Log M 10-bit. In conditii de iluminare scazuta, camera ofera modul SuperNight Mode. Control vocal și gesture control pentru momente cand nu poti seta camera pentru ca ai mainile ocupate. Pentru conectivitate si transfer camera ofera Wi-Fi 6 & transfer rapid USB 3.1 si este compatibila cu produsele audio de la DJI Mic 2 și Mic Mini.
Camera poate filma până la aproximativ 100 minute în 8K/30fps și include memorie internă de 128Gb (105Gb disponibili) plus suport microSD până la 1TB.
Varianta Adventure Combo include accesorii suplimentare dedicate utilizatorilor activi și creatorilor care filmează în mișcare, fiind ideala pentru travel filmmaking , outdoor adventures, moto & cycling, ski / snowboard, hiking Comparativ cu o cameră de acțiune clasică, filmarea 360° îți permite să capturezi absolut tot și să alegi cadrul perfect ulterior, economisind timp și oferind libertate creativă totală.
Pentru a beneficia de cele mai bune condiții (garanție, actualizări și suport), recomandăm activarea produsului DJI în termen de 24 de ore de la achiziție.
Specificatii tehnice
| Dimensiuni (L×W×H) | 61x36.3x81 mm |
|---|---|
| Greutate | 183 g |
| Rezistenta la apa | 10 m (doar camera) (Inainte de utilizare, verifica si inchide capacul compartimentului bateriei si capacul portului USB-C. Nu este recomandata utilizarea camerei pentru filmari subacvatice indelungate sau in medii cu presiune ridicata. Nu utiliza camera in apa termala sau in medii subacvatice extreme si nu o lasa sa intre in contact cu lichide corozive sau necunoscute. Din cauza designului convex al lentilei de tip fisheye, refractia luminii sub apa poate cauza distorsiuni ale imaginii si erori de tip stitching. Prin urmare, nu se recomanda utilizarea doar a corpului camerei pentru filmarile subacvatice) |
| Numar microfoane | 4 |
| Ecran | Tactil 2.0 inch 314x556 pixeli, 800 cd/m2 |
| Stocare interna | 128 GB (105 GB disponibili) |
| Slot memorie | card microSD/microSDXC |
| Senzor de imagine | 1/1.1 inch CMOS |
| Rezolutie | 120 MP |
| Unghi de cuprindere | 360° |
| Distanta minima de focalizare | 0.35 m |
| Diafragma | f/1.9 |
| Interval ISO | 100-51200 |
| Viteza declansator | Foto: 1/8000-30 s; Video: 1/8000s-pana la limita cadrelor pe secunda |
| Rezolutie maxima imagine | Panoramic 2:1 (120 MP): 15520x7760 pixeli; O singura lentila 4:3 (30.72 MP): 6400x4800 pixeli |
| Rezolutie video | Panoramic video 8K: 7680x3840 pixeli la 24/25/30/48/50 fps, 6K: 6000x3000 pixeli la 24/25/30/48/50/60 fps, 4K: 3840x1920 pixeli la 100 fps; Panorama - Selfie mode 4K: 3840x3840 pixeli la 25/30/50/60 fps, 3K: 3000x3000 pixeli la 25/30/50/60/100/120 fps, 2K: 1920x1920 pixeli la 100/120/240 fps, Panorama Vortex 6K: 6000x1500 pixeli la 100/120 fps, 4K: 3840x960 pixeli la 240 fps; Single Lens - Video 5K (4:3): 5120x3840 pixeli la 25/30/50/60 fps, 5K (16:9): 5120x2880 pixeli la 25/30/50/60 fps, 4K (4:3): 3840x2880 pixeli la 25/30/50/60 fps, 4K (16:9): 3840x2160 pixeli la 25/30/50/60 fps, 2.7K (4:3): 2688x2016 pixeli la 25/30/50/60 fps, 2.7K (16:9): 2688x1512 pixeli la 25/30/50/60 fps, Single Lens - Livestream: 1080p (16:9): 1920x1080 pixeli la 30 fps |
| Hyperlapse | Panorama 8K la 25/30 fps: Auto/x2/x5/x10/x15/x30 |
| Timelapse | Panorama 8K la 25/30 fps Intervale: 1/2/3/4/5/6/8/10/15/20/25/30/40 s, 1/2/5/30/60 minute; Durata: 5/10/20/30 minute, 1/2/3/5 ore, Nelimitat |
| SuperNight/Low-Light | Panoramic video 8K: 7680x3840 pixeli la 24/25/30 fps, 6K: 6000x3000 pixeli la 24/25/30 fps; Single lens - Boost Video 4K (4:3): 3840x2280 pixeli la 25/30 fps, 4K (16:9): 3840x2160 pixeli la 25/30 fps, 2.7K (4:3): 2688x2016 pixeli la 25/30 fps, 2.7K (16:9): 2688x1512 pixeli la 25/30 fps |
| Format foto | JPEG |
| Format video | OSV, MP4 (HEVC) |
| Format audio | 48 kHz 16-bit; AAC |
| Flux de date video maxim | 170 Mbps |
| Stabilizare | EIS: RockSteady 3.0, HorizonSteady |
| Conectivitate | Wi-Fi 6.0 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.1, USB-C |
| Capacitate acumulator | 1950 mAh |
| Tip acumulator | Li-ion 1S |
| Autonomie | Pana la 100 minute (filmare 8K/30 fps panoramic), pana la 120 minute (in Modul Endurance*), pana la 190 minute (filmare 6K/24 fps panoramic**) (*Masurat la o temperatura ambientala de 25°C, cu inregistrare video 8K/30 fps, Wi-Fi oprit, Control vocal, Control prin gesturi si Asistent editare dezactivate si ecranul inchis. Datele sunt doar orientative) (**Masurat la o temperatura ambientala de 25°C, cu inregistrare video 6K/24 fps, Wi-Fi oprit, Control vocal, Control prin gesturi si Asistent editaredezactivate si ecranul inchis. Datele sunt doar orientative) |
| Continut pachet | 1 x DJI Osmo 360; 3 x Baterie Osmo Action Extreme; 1 x Cablu USB-C - USB-C PD; 1 x Husa de protectie; 1 x Laveta pentru curatarea lentilei; 1 x Protectie din cauciuc pentru obiectiv; 1 x Adaptor cu eliberare rapida; 1 x Selfie stick invizibil 1.2m; 1 x Carcasa multifunctionala pentru baterii Osmo |
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 12 luni |
| Garantie baterii | 6 luni |
| Cod produs | CP.OS.00000442 |
* Toate preturile afisate pe site includ TVA.
* Termenul de livrare este de maxim de 10 zile de la data confirmarii de catre banca a achitarii produsului in cazul transferului bancar sau a confirmarii comenzii de catre agentul economic in cazul platii ramburs. In cazul nedorit al unor intarzieri datorate transportatorului, a unui caz fortuit sau de forta majora, situatii prevazute la art. 1351 Cod Civil consumatorul poate solicita restituirea sumei achitate prin email sau apel telefonic si vom procesa in cel mai scurt timp posibil. Prin efectuarea comenzii si achitarea costului consumatorul corect informat accepta acesti termeni.



Comentariile utilizatorilor pentru DJI Osmo 360 Adventure Combo - Camera de actiune 8K
Pentru a putea posta comentarii trebuie sa fiti autentificati. [ Conectare | Inregistrare ]